Tüm İskele İhtiyaçlarınıza Özel Çözümler

Hakkımızda

Fener İskele markası, kurucumuz Mehmet Fenerci tarafından 1995 yılında ticaret hayatına başlatılmıştır. Bizlere öğüt niteliğinde olan “Sözümüz en büyük sermayemizdir” ilkesi, bugün 3. Kuşak’ta bile saygı ile bağlı olduğumuz değerleri oluşturur. Firma olarak değerlerimiz; dürüstlük, çok çalışmak ve çağın bir gereği olan sektörümüzün teknolojik gelişimine ayak uydurmaktır. Her gün kendimizi işimizi daha fazla geliştirmek için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

AFener İskele olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz ve bu nedenle müşterilerimizin geri bildirimlerini dikkate alıyoruz.

AFener İskele; Tüm İskele İhtiyaçlarınıza Özel Çözümler

Şu an Fener İskele markası ile toplamda 200.000 m2 iskele stoğuna sahibiz. Bugüne kadar 2.800.000 m2 tamamlanmış konut ve 500.000 m3′ ten fazla endüstriyel fabrika projesi bulunmaktadır. Fener İskele olarak 2019 yılında faaliyete geçirdiğimiz Fransa’nın Strasbourg şehrinde Amc Echafaudage markası adı altında 2. Kuşak yöneticimiz Kadir Fenerci tarafından başlatılan ticarette bugüne kadar 1.400.000 € euro ihracat gerçekleştirilmiştir. Amc Echafaudage olarak, hali hazırda satış faaliyetlerini Strasbourg merkezde kendi depomuzdan hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra Fransa’nın değişik bölgelerindeki partnerlerimiz aracılığıyla iskele satışı gerçekleştiriyoruz.

Fener İskele markasının 27 yıllık bilgi ve birikimin sonucunda geldiği noktada, müşterilerimize sadece iskele kiralama firması olarak değil, aynı zamanda çözüm odaklı ticaret anlayışı ile birçok zorlu projede operasyon gerçekleştirerek günümüze kadar birçok projeden başarı ile adından söz ettirmiştir.

Farkımız

Neden biz farklıyız? Çünkü firmamızın kiralamada değişmeyen 10 maddelik bir kontrol listesini harfiyen uyguluyoruz. Bu maddeler sırasıyla:

  1. Müşterilerimizin ihtiyaçlarının belirlenmesi
  2. Belirlenen ihtiyaçlara yönelik doğru ürünlerin temini ve stok sorgulama
  3. Müşterilerimiz ile anlaşma
  4. Sevkiyat ekibi tarafından istenilen iskelenin hazırlanıp sevkiyata hazır hale getirilmesi
  5. Sevkiyat organizasyonu ve proje alanında ürünlerin uygun bir şekilde vinç vb. indirilmesi
  6. Montaj ekibinin organizasyonu
  7. İskelenin iş güvenlik standartlarına uygun kurulumu
  8. İskelenin iş bitiminde sökümü ve sonrasında uygun paketleme haline getirilmesi
  9. Fener İskele personeli tarafından sevkiyat organizasyonu
  10. İş bitiminde depomuza giren iskelenin fiziki kontrolü, varsa kullanım dışı olan ürünlerin tamiri

Fener İskele olarak farkımız, anlaşmadan iş bitimine kadar geçen zamanda uzman ekibimizin her biri kendi sorumluluk alanındaki iş takibini ciddiyetle ve iş disiplini ile yerine getirmesidir. Müşterilerimizin işlerinin bitiminde iskelenin Fener İskele deposuna girip fiziki kontrolü yapılmadan asla başka bir şantiyeye sevkiyat yapılmaz. Yapılan tüm bu disiplinli çalışma ağı, bizi başarıya ulaştırmaktadır.

Fener İskele olarak konut projelerinin yanı sıra, başta Türkiye’deki tüm petro kimya tesislerinde (İzmit Tüpraş ve Aliağa Socar), gemi tersaneleri, rıhtım işletmeleri, beton santralleri gibi endüstriyel tesislerde operasyon gerçekleştirebilme kabiliyetine sahibiz.

Referanslarımız

Müşterilerimizin işletmelerindeki başarılarına katkıda bulunarak onlar için önemli bir değer yaratıyoruz

Referanslarımız

Safety

We will never compromise the safety of our people. Our goal is zero incidents and our lost time frequency rate is industry-leading.

Sustainability

We look beyond sustainable construction with a holistic approach to corporate social responsibility that addresses partners, people, projects, practices and places; our 5P Model.

Quality

We see projects through and proactively develop solutions to exceed expectations. Operational excellence instills quality principles that tangibly demonstrate success.

Our Core Values

Passion. Integrity. Hard work. Professionalism. Caring.

These core values have been with us since the beginning, and they’ve infused who we are and how we build. Nothing brings us more excitement than transforming the skyline — and we do it by setting our standards high, striving for the best, building trust, and lifting up the people around us.

Your next-generation construction partners